Oryginalne pomysły na atrakcje weselne.

Oryginalne pomysły na atrakcje weselne

Najważniejsze chwile w życiu muszą być dopięte na ostatni guzik
Są w życiu takie chwile, których się nigdy nie zapomina. Są to najważniejsze momenty i wszyscy, bez wyjątku chcą, aby były po prostu wyjątkowe i doskonałe w każdym calu. Do takich wydarzeń z całą pewnością zalicza się ślub i złączone z nim wesele. Przygotowania do tego niezwykłego dnia rozpoczynają się już bardzo wcześnie. Z reguły rok, albo nawet dwa lata od planowanego wesela, młoda para musi zarezerwować miejsce w odpowiednim lokalu. Dodatkowo, obowiązkowo muszą pobierać nauki kościelne i powoli zaczynać dopracowywać szczegóły. Należy stworzyć dokładną listę gości, wybrać odpowiednie menu, dekoracje oraz układ mebli, wybrać kapelę, zespół lub dj’a (w zależności od indywidualnego gustu i upodobań). Następnym, piekielnie ważnym (w szczególności dla pani młodej) elementem jest wybranie pasującej sukni ślubnej i garnituru. Kobieta oczywiście musi także zadbać o piękne buty, olśniewające dodatki i każdy, nawet najmniejszy i z pozoru nieważny szczegół. Kiedy ogólnie rzecz biorąc, takie zagadnienia zostaną opanowane i wszystko będzie już przygotowane, każda młoda para musi się poważnie zastanowić nad tym, w jaki sposób mogą zabawiać swoich gości, aby dobrze się bawili od samego początku do ostatniej sekundy. Atrakcji jest całe mnóstwo, wystarczy tylko odrobina wyobraźni i fantazji. Z pomocą przychodzi także wszechobecny internet, dzięki któremu można znaleźć wiele inspiracji i pomysłów. Można powiedzieć, że atrakcje weselne stanowią kulminacyjne momenty, których nikt nie zapomni i będzie wspominać przez bardzo długi czas. 

Atrakcje weselne, czyli w jaki sposób skutecznie zabawiać swoich gości
Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawę, ale na tego typu „imprezach” niezwykle ważną role odgrywa fotograf ślubny. Robiąc zdjęcia pozostawia nie tylko wspaniałą pamiątkę, ale także jest jednym z elementów nowości. Dzięki niemu, ludzie mogą zostać zauważeni, upamiętnieni. Od lat (a w dzisiejszych czasach moda taka została jeszcze bardziej wzmocniona) robienie sobie zdjęć jest jedną z najbardziej praktykowanych czynności wśród wielu ludzi. Dlatego fotograf ślubny jest niezbędny. Oczywiście można poprosić jakiegoś znajomego aby „po taniości” porobił zdjęcia, ale trzeba liczyć się z tym, że nie będą one w dobrej jakości, ponieważ nie zajmuje on się tym profesjonalnie i nie wie pod jakim kątem ustawić sprzęt oraz jakie fotografie robić, aby postacie wyszły w jak najlepszym świetle, bez żadnych szumów, prześwietleń, czy niedoświetleń. Musiałby także wiedzieć jak idealnie ująć daną chwilę. Na zdjęciach ślubnych wszystko musi być perfekcyjnie, gdyż w późniejszych latach fotografia ślubna to główna pamiątka nie tylko dla państwa młodych, ale także dla ich rodzin, znajomych, przyjaciół i tym podobnych. 

Budka fotograficzna coraz bardziej staje się modna
Następnym świetnym pomysłem na atrakcję weselną jest z całą pewnością budka fotograficzna. Można ją wynająć całkiem niedrogo. Jest to dobra opcja, ponieważ wielu ludzi po prostu wstydzi się robić sobie zdjęcia „przy wszystkich„, a przede wszystkim stać przed fotografem. Często goście chcą po prostu się powygłupiać i zrobić sobie śmieszne zdjęcia, a przy profesjonaliście nie wypada i się z tym kryją. Na takie własnie sytuacje idealnie nada się budka. Zawiera ona wiele rekwizytów i elementów (oczywiście można je samemu stworzyć i naszykować, albo zdecydować się na gotowe, które proponuje firma wynajmująca budki), które różne osoby mogą na siebie ubierać. Zazwyczaj są to różnorakie peruki, okulary, czapki, kapelusze, kaski i tego typu obiekty. Grupa osób, bądź też jedna osoba wchodzi wówczas do takiej budki (która jest całkowicie odizolowana i odcięta od reszty gości kotarą, więc nikt nie może ich podglądnąć, co daje uczucie swobody i luzu), zakłada odpowiednie rekwizyty, ustawiają się, wybierają specjalną opcję i naciskają przycisk, dzięki któremu mogą sobie zrobić zdjęcie. Potem zmieniają pozycję, miny i tym podobne sprawy i ponownie naciskają przycisk. Po udanej sesji odbierają swoje zdjęcia w wersji papierowej i wychodzą. Oczywiście para młoda również może sobie zrobić tego typu zdjęcia. Śmieszna fotografia ślubna jest bardzo oryginalnym pomysłem.

Wideofilmowanie na weselu – czy jest to dobry pomysł?
Zdania na ten temat są podzielone. Jedni uważają, że jest to wspaniały motyw i świetna pamiątka, natomiast drudzy kompletnie się z tym nie zgadzają i uważają, że upamiętni się tylko dziwne sytuacje, a niektórzy mówią nawet, że to mało nowoczesne i „wieśniackie„. Nie warto ich jednak słuchać. Zdecydowanie się na wideofilmowanie to doskonały pomysł. Na filmie, który będzie można odtwarzać także za rok, dwa, pięć, dziesięć, a nawet pięćdziesiąt, uwieczniona zostanie każda jedna chwila tego wspaniałego dnia. Dzięki temu „młoda” para (po pięćdziesięciu latach trudno będzie nazwać ich młodymi, lecz duchem jak najbardziej) będzie mogła odnowić swoje przeżycia i wspomnienia z tamtego dnia. Wszystko im się przypomni jak żywe. Umocni jeszcze bardziej to ich związek i będzie wzorem do naśladowania dla ich dzieci i wnuków. Dla młodszych pokoleń będzie to nauka i być może pomoc w planowaniu własnych zaślubin. 

Bar, barman i drinki
Inną atrakcją może być zdecydowanie się na barmana. Zna on wiele świetnych i przepysznych drinków, którymi będzie częstował gości. Dodatkowo sposoby, w których będzie im to podawał onieśmielą dosłownie każdego. Jest to prawdziwe widowisko. Można także postawić gdzieś fontannę z czekoladą i dookoła niej owoce, pianki i tego typu smakołyki.

Bańki mydlane, konfetti z tuby, dymy, balony z helem i inne efekty specjalne 
Warto postawić na dodatkowe urozmaicenie sztampowych dekoracji. Wiele firm może wypożyczyć odpowiedni sprzęt, czy maszyny, które puszczają bańki mydlane. Daje to bardzo ładny wizualny efekt, zdjęcia wyglądają przepięknie, a do tego dzieci są zachwycone i mają zajęcie na długi czas. Inną opcją jest wytwornica dymu. Można jej użyć między innymi podczas pierwszego tańca pary młodej, co sprawi, że będą wyglądać niczym z bajki. Niezapomniana chwila zarówno dla zakochanych, jak i dla gości. Następną propozycją jest konfetti z tuby. Wybrani goście (na przykład chrzestni albo świadkowie) podczas wychodzenia z kościoła pary młodej strzelają z tuby kolorowym confetti. Wygląda to oszałamiająco. Można także zdecydować się na wypuszczanie gołębi, czy kolorowych, przepięknych motyli, albo balonów z helem. Dziesiątki różnokolorowych balonów wznoszących się ku niebu to symbol nowego etapu w życiu nowożeńców, a do tego prawdziwe widowisko. Inną intrygującą i zachęcającą opcją jest zaproszenie wszystkich gości na dwór, kiedy zapadnie zmrok. Wówczas w niebo można posłać wiele lampionów, które będą wyglądać jak gwiazdy. To niezwykle romantyczne i pomysłowe. Z całą pewnością nikt by tego nie zapomniał. Alternatywną opcją jest pokaz sztucznych ogni albo laserów. Można go zrobić na przykład w rytm ulubionej piosenki pary młodej. 

Bo grunt to pomysłowość i niebanalność
Choć oczywiście standardowe śluby i wesela są jak najbardziej w porządku, to jednak dobrze jest zastanowić się nad czymś innym, mniej spodziewanym, nad czymś co zachwyci zebranych. Niestety wiele też zależy od budżetu, jakim dysponuje para młoda, lecz wszystko jest możliwe i można to ułożyć w taki sposób, aby nie przekroczyć określonej sumy i równocześnie nie skreślać niektórych pomysłów z listy atrakcji, jakie chcą zafundować swoim gościom nowożeńcy. Dodatkowo, po zakończonym weselu i ewentualnie poprawinach (jeśli młodzi się na nie zdecydowali) ważnym etapem jest rozdanie upominków wszystkim tym, którzy zjawili się na weselu, aby w ten sposób podziękować im za przybycie oraz dary jakie przynieśli z myślą o nowym życiu pary młodej. Takimi upominkami może być między innymi ciasto, zdjęcie pary młodej albo inne małe i oryginalne prezenty, które mają na celu upamiętnić te wszystkie chwile spędzone wspólnie.