Jak sprawić, by Wasze wesele było niezapomniane?

Jak sprawić, by Wasze wesele było niezapomniane?

     Wesele to najważniejsze wydarzenie w życiu większości z nas. Na pewno dobrze je zapamiętamy, bez względu na przebieg ceremonii i przyjęcia. Nawet najlepsza fotografia ślubna nie odda w pełni wyjątkowych emocji, które odczuwamy w tym dniu. Przy odrobinie wysiłku możemy jednak sprawić, by nasi goście również wspominali je przez długi czas. Poniżej kilka porad i pomysłów, które nam to umożliwią.

W TRAKCIE CEREMONII

     Aby ceremonia w kościele zapadła gościom w pamięć, powinniśmy postarać się nadać jej osobisty charakter. Być może nasza rodzina albo przyjaciele będą chcieli czynnie uczestniczyć w liturgii. Warto zaangażować w nią również małe dzieci – mogą sypać kwiatki, czy nieść obrączki. Jeśli zdecydujemy się na wideofilmowanie w kościele, oglądanie po latach pamiątkowego filmu z ich udziałem na pewno będzie bardzo wzruszające.

     Coraz więcej młodych par decyduje się też na zorganizowanie wesela poza kościołem czy urzędem stanu cywilnego. Ślub w pięknych okolicznościach przyrody na pewno będzie fantastycznym przeżyciem.

PO WYJŚCIU Z KOŚCIOŁA

     Pierwsze atrakcje warto zaprezentować gościom tuż po wyjściu pary młodej z kościoła. Zależnie od preferencji pary młodej, można wypuścić w powietrze parę białych gołębi lub nieco mniej tradycyjnie – ogromny pęk balonów z helem. Bardzo efektownie prezentują się też bańki wytwarzane przez specjalną maszynę. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także usługa wypuszczania setek motyli pod kościołem. Przygotowanie takiej atrakcji wymaga sporo czasu, dlatego trzeba ją zamówić z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. Zwykle już kilka miesięcy wcześniej trzeba zarezerwować konkretny termin, aby mieć pewność, że na ten wyjątkowy dzień wszystko będzie gotowe. Jeśli nie zdążymy z rezerwacją, pozostają prostsze rozwiązania, na przykład tuby z konfetti lub kwiatami. Trzeba tylko dopilnować, by wszystkie wystrzeliły w jednym momencie i sprawdzić kierunek wiatru. W przeciwnym razie nawet nie zdążymy się nimi nacieszyć zanim odlecą w nieodpowiednim kierunku.

     Bez względu na to, na którą opcję ostatecznie się zdecydujecie, jedno jest pewne – z tak pięknym tłem każda fotografia ślubna nabierze magicznego charakteru.

WESELE

     Każde przyjęcie weselne rozpoczyna się od pierwszego tańca w wykonaniu pary młodej. To jak będzie wyglądał zależy od umiejętności tanecznych obojga partnerów. Jeśli któreś z nich nie czuje się dobrze w skomplikowanej choreografii, z pewnością da się to zauważyć. W takim przypadku lepiej zdecydować się na prosty układ z kilkoma obrotami, ale zachować przy tym swobodę i pewność siebie. Uroku naszemu pierwszemu tańcowi może dostarczyć dodatkowa oprawa, na przykład ciężki dym zasnuwający podłogę i stopy partnerów.

     Ukoronowaniem tańca może być wybuch balonowej kuli, czyli specjalnego dużego balonu wypełnionego helem, z którego po przekłuciu wysypują się mniejsze baloniki.

     Zamiast wódki, która stanowi stały element większości polskich wesel, możecie zdecydować się na coś bardziej wysublimowanego i nowoczesnego. Co powiesz na kolorowe koktajle? Świetnie się prezentują, a przy tym są smaczne. Można też poprosić barmana o przygotowanie specjalnego drinka, zgodnie w Waszymi wskazówkami i nadać mu własną nazwę. Taki koktajl na pewno na długo zapadnie w pamięć gości i to nie tylko ze względu na swój niepowtarzalny smak. Dobrym pomysłem może okazać się również zorganizowanie pokazu barmańskiego. Drinki serwowane w oryginalny sposób, w ciekawej oprawie, będą smakowały gościom jeszcze lepiej.
Warto też zadbać o atrakcje, które urozmaicą samo przyjęcie. Można przygotować na przykład pokaz zdjęć obojga partnerów, począwszy od dzieciństwa, aż do chwili obecnej. Aby nie popaść w zbytni patos, poważne ujęcia dobrze jest przeplatać tymi zabawnymi, wywołującymi uśmiech na twarzach gości. Pokaz zdjęć świetnie sprawdzi się także jako podziękowanie dla rodziców. Idealnym uzupełnieniem takiej atrakcji będzie dobrze dobrany podkład muzyczny.

     Ciekawa propozycja na wesele to także występ magika albo komika. Niewiele osób miało okazję oglądać takie pokazy na żywo. 
Jeśli nasi goście lubią śpiewać, dobrym pomysłem może okazać się zorganizowanie karaoke. Nawet jeśli na początku nie będzie zbyt wiele chętnych do wykonywania piosenek, z czasem wa miarę rozluźniania atmosfery na sali, do mikrofonu z pewnością ustawi się cała kolejka.

     Z myślą o łasuchach na sali można ustawić czekoladową fontannę. Nie tylko dzieci chętnie poczęstują się owocami czy ciasteczkami zanurzonymi w czekoladzie. Wariant dla dorosłych to fontanna alkoholowa, która także powinna cieszyć się sporym zainteresowaniem wśród gości.

WIECZOREM

     Po zapadnięciu zmroku można zafundować swoim gościom kolejną dawkę emocji. Na nocnym niebie fantastycznie będzie się prezentował na przykład pokaz sztucznych ogni. Profesjonalna firma może wyczarować dla nas na niebie ogromne serce albo inicjały młodej pary. Możliwości są nieograniczone. Dla spokoju warto zadbać wcześniej o uzyskanie pozwolenia na taki pokaz od odpowiednich władz. W przeciwnym razie na naszym weselu może pojawić się policja, co z pewnością uczyni je niezapomnianym, ale niekoniecznie w taki sposób jakbyśmy sobie tego życzyli.

     Nieco bezpieczniejsza opcja, nie wymagająca uzyskiwania żadnych szczególnych pozwoleń to wypuszczenie w niebo chińskich lampionów. Wystarczy rozdać je gościom i w odpowiednim momencie uwolnić, zapalając znajdującą się wewnątrz świeczkę. Niebo, na którym pojawią się dziesiątki takich lampionów wygląda bardzo romantycznie, idealnie wpisując się w wyjątkową ślubną atmosferę.
Wiele młodych par decyduje się także na zaprezentowanie na swoim weselu pokazu tańca z ogniem. W wykonaniu specjalistów taki pokaz naprawdę robi wrażenie. Rozgrzana do czerwoności atmosfera gwarantowana!

PAMIĄTKI

     Żeby podziękować wszystkim osobom, które pojawiły się na Waszym weselu, dobrze jest zadbać o upominki dla gości weselnych. To nie musi być nic kosztownego, ale mimo wszystko powinniśmy się trochę wysilić, zamiast wręczać gościom po prostu garść cukierków. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie chociażby niewielka butelka nalewki czy słoik miodu ze zdjęciem młodej pary na etykiecie. Upominki dla gości weselnych będą wywoływały w nich miłe wspomnienia jeszcze długo po zakończeniu przyjęcia.

     Jako że pamięć ludzka bywa bardzo zawodna, a z czasem nawet najpiękniejsze wspomnienia się zacierają, warto pomyśleć o uwiecznieniu naszego ślubu i wesela. Zależnie od indywidualnych upodobań możemy zdecydować się na zatrudnienie fotografa lub wideofilmowanie. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także wynajęcie fotobudki. To specjalna kabina wyposażona w aparat fotograficzny, w której goście mogą robić sobie zdjęcia z wykorzystaniem różnych zabawnych akcesoriów. Takie sesje zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród gości. 

     Warto pomyśleć też o pamiątce dla siebie. Wystarczy zainwestować w księgę gości, do której każdy z obecnych gości będzie mógł wpisać swoje życzenia. Ciekawą alternatywą dla klasycznej księgi może okazać się także plakat, na którym goście będą mogli zostawić swoje odciski palców wykonane przy użyciu specjalnego tuszu.

 

 

 

 

Tagi: 

atrakcje weselne, filmowanie Brzesko,
filmowanie wesel Brzesko,
fotograf i kamerzysta na wesele Brzesko,
fotograf kamerzysta Brzesko,
fotograf ślubny Brzesko,
fotografia ślubna Brzesko,
kamerzysta i fotograf na wesele Brzesko,
kamerzysta na wesele Brzesko,
kamerzysta Brzesko,
kamerzysta ślubny Brzesko,
videofilmowanie Brzesko,
Wideofilmowanie Brzesko