10 rzeczy do zrobienia w wieczór poprzedzający dzień ślubu.

Wiele miesięcy planów, marzeń, oczekiwań i przygotowań, i wreszcie nadchodzi ten dzień – dzień Waszego ślubu. I pomimo tak długiego czasu oczekiwania, większość z Was nie może uwierzyć, że to już, z niedowierzaniem spoglądając w kalendarz i zastanawiając się, jakim cudem czas upłynął tak szybko.

Dzień ślubu to niezapomniane przeżycie, a dla wielu najważniejszy dzień w ich życiu. Nic więc dziwnego, że dzień poprzedzający uroczystość może być dla Was stresujący i pełen niepokoju o to, czy aby na pewno wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, czy oby na pewno zostały przygotowane kwiaty, a kamerzysta weselny i fotograf ślubny zostali odpowiednio wybrani.

Nie warto pozwolić, aby stres i nerwy popsuły Wam uroczystość! Warto za to pamiętać o kilku rzeczach, które dobrze jest zrobić dzień przed ślubem – dzięki temu ceremonia z całą pewnością będzie udana.

Oto lista dziesięciu rzeczy do zrobienia wieczorem w dniu przed ślubem:

1. Ostatnie zerknięcie w plan ślubu

Choć dzień poprzedzający tę jakże ważną ceremonię dobrze jest poświęcić na relaks i odpoczynek, warto upewnić się, czy aby na pewno wszystko zostało odpowiednio zaplanowane – to ostatni moment na naniesienie poprawek czy zmiany w harmonogramie imprezy weselnej! Dobrze jest sprawdzić, czy wszystkie atrakcje weselne, jakie mamy w planie, zostały przygotowane tak, jak powinny – dzięki temu nic nie popsuje nam najważniejszego dnia w życiu i położycie się spać nie stresując się tym, iż zapomnieliście o czymś istotnym.

2. Domowy salon piękności

To rada szczególnie przydatna dla przyszłych żon, niewątpliwie chcącym w tym wyjątkowym dniu wyglądać piękniej niż kiedykolwiek. Poza tym – dzień ślubu uwieczni kamerzysta weselny, a fotografia ślubna sprawi, że nasz wygląd w tym dniu zostanie upamiętniony na bardzo długo. Wieczór poprzedzający ślub i wesele to odpowiedni czas, aby zadbać o promienny, świeży wygląd. Kąpiel w pachnącej pianie i odpowiednia maseczka na twarz to dodatkowo wspaniały relaks, ale uwaga – lepiej postawić na sprawdzone wcześniej kosmetyki. Testowanie nowości dzień przed ślubem może być nieco niebezpieczne – nigdy nie wiadomo, jak Wasza skóra na nie zareaguje.

3. Sen

Ta rada właściwie dotyczy nie tyle wieczoru, co raczej nocy, nie potrzebuje za to większych wyjaśnień. Przed wielkim, niezapomnianym dniem zdecydowanie należy wypocząć – po to, aby doskonale się czuć i wspaniale wyglądać. Nie warto siedzieć do późna, zastanawiając się, czy przypadkiem o czymś nie zapomnieliście– lepiej spokojnie położyć się spać o wczesnej godzinie, nie myśląc już o planach, sukniach, obrączkach i tym, czy oby na pewno wideofilmowanie, które wybraliście, pozwoli doskonale uwiecznić niezapomniane chwile.

4. Ostatnie przymiarki sukni ślubnej i garnituru

Piękna, biała suknia – marzenie niemal każdej kobiety. W dniu poprzedzającym ślub zapewne wisi już w Twojej szafie, czekając na wielką uroczystość. Warto dla pewności po raz ostatni przymierzyć kreację i dokładnie się jej przyjrzeć – czy aby nie znalazła się na niej jakaś plama, albo nie oderwał się guzik? Takie mankamenty łatwo naprawić w dniu poprzedzającym ślub, mogą za to spowodować wiele nerwów, jeśli wyjdą na jaw tuż przed ceremonią. Ta sama zasada dotyczy stroju przyszłego męża.

5. Czas dla najbliższych
Niewątpliwie dzień ślubu wiele zmieni w Waszym życiu – już za chwilę będziecie przecież tworzyli własną rodzinę. Warto jednak pamiętać, że ślub to wielkie i niezapomniane wydarzenie. Nierzadko zdarza się, iż kamerzysta weselny uchwyci na filmie łzy wzruszenia rodziców państwa młodych. Dlatego też w dniu poprzedzającym ślub, pomimo nawału obowiązków i stresu, dobrze jest wygospodarować przynajmniej trochę czasu dla najbliższych – rodziców, rodzeństwa i innych osób, które są dla nas najważniejsze.

6. Relaks, relaks i jeszcze raz relaks!

Ostatnie dni z pewnością były dla was bardzo wymagające i stresujące. Załatwiliście miliony spraw, dopinaliście wszystko na ostatni guzik i planowaliście tak, aby wszystko wyszło idealnie, a uroczystość na długo pozostała w pamięci każdego z gości. Wieczór poprzedzający ślub to czas, aby zapomnieć o tych wszystkich obowiązkach i z czystym sumieniem pozwolić sobie na relaks – przecież wszystko zostało już odpowiednio przygotowane. W jaki sposób się zrelaksować? Najlepiej wybrać po prostu to, co najbardziej lubimy robić. Odpoczynkiem może być ulubiony film lub serial, długi spacer z psem albo malowanie paznokci – wszystko, co wprawi Was w dobry humor i spowoduje, że zapomnicie o stresie.

7. Przygotowanie drobiazgów

W wieczór poprzedzający ślub na pewno wszystko macie już doskonale przygotowane i zaplanowane. Dzień ślubu zapewne będzie nieco stresujący i wymagający poświęcenia swojej uwagi wielu rzeczom – to nie jest najlepszy moment na to, aby zastanawiać się, gdzie położyło się rajstopy albo któryś z kosmetyków, dlaczego nie można znaleźć spinek do mankietów albo jak zdążyć naładować telefon w ostatniej chwili. Takie drobiazgi mogą być bardzo irytujące, no i oczywiście spowodować nikomu w tym dniu niepotrzebny stres.
Najlepiej więc wieczorem, dzień przed ślubem, przygotować wszystkie niezbędne kolejnego dnia drobiazgi. Dodatki do stroju, kosmetyki, których będzie potrzebowała Panna Młoda… wszystko to, czego nie chcecie od rana szukać w pośpiechu i panice.

8. Wyłącz Facebooka!

A także inne portale społecznościowe.
Dlaczego? Wieczór poprzedzający dzień ślubu – najważniejszy dzień w życiu – to czas, kiedy warto wyciszyć się, zrelaksować i móc w spokoju zebrać myśli. Odcinając się od popularnych portali społecznościowych, unikniecie tłumów bliższych i dalszych znajomych, pytających o przygotowania do uroczystości, plany i inne rzeczy. Nie martwcie się o brak kontaktu – to tylko jeden wieczór, a w przypadku, gdyby ktoś faktycznie potrzebował lub bardzo chciał się z Wami skontaktować, może przecież zadzwonić. Pozwólcie sobie na odrobinę prywatności i czasu tylko dla siebie – suknię ślubną, atrakcje weselne i obrączki można będzie pokazać wszystkim dzień później, nie bez powodu zapłaciliście przecież za wideofilmowanie, a fotografia ślubna wykonana przez profesjonalistę będzie znacznie lepsza niż robione na szybko zdjęcia z telefonu.

9. Lekki posiłek na kolację

Stres różnie wpływa na apetyt u różnych ludzi. Niektórzy z nerwów nie odczuwają w ogóle głodu i nie są w stanie przełknąć nic, inni przeciwnie – zajadają się wszystkim, co tylko znajdzie się pod ręką. Niezależnie od tego, do której grupy ludzi należycie Wy, zjedzenie smacznej, zdrowej kolacji w wieczór poprzedzający dzień ślubu to wręcz obowiązek. Dlaczego? Rano może nie być czasu na zjedzenie sensownego posiłku, a przecież chcecie dobrze się czuć i dobrze wyglądać podczas uroczystości. Trzeba więc dostarczyć organizmom energii do przetrwania tego wspaniałego, ale niewątpliwie wymagającego dnia. Warto jednak zrezygnować z ciężkostrawnych i pikantnych potraw, albo rzeczy, których nigdy wcześniej nie próbowaliście – problemy z żołądkiem w dniu ślubu to średnio przyjemna wizja…

10. Uśmiech!

Kreacje na wielki dzień przygotowane, wszystko dopięte na ostatni guzik, kościół przystrojony kwiatami, fotograf ślubny czeka z aparatem, sala weselna gotowa na przyjęcie gości… nie możecie zaprzeczyć, że nie włożyliście w to masy pracy, czasu, nerwów i emocji. Teraz czas na podsumowanie – nadchodzi w waszym życiu wielki dzień, ten, na który czekaliście od dawna. Czyż nie jest to powód do radości i doskonałego humoru? To moment, kiedy warto zatrzymać się, zastanowić i z uśmiechem pomyśleć o zbliżającej się wielkimi krokami uroczystości. Dobry humor i optymizm są niczym samospełniająca się przepowiednia – jeśli wierzycie, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a uroczystość będzie wspaniała, są większe szanse, że tak się właśnie stanie. A więc – czas na uśmiech: już za chwilę Wasz wielki dzień!