Porady dla narzeczonych

Porady dla narzeczonych
Jeżeli decydujecie się Państwo na nasze usługi to z pewnością zależy Wam na tym aby film był na wysokim poziomie i zadziwił Waszą rodzinę i znajomych. Dajemy tutaj 15 praktycznych sugestii do wykorzystania podczas organizacji ceremonii i wesela, które sprawią, że zarejestrowany materiał zarówno filmowy jak i fotograficzny z pewnością będzie się prezentował bardzo dobrze. Zdajemy sobie sprawę, że nie są Państwo aktorami i że nie zawsze jest możliwość wcielenia w życie wszystkich podanych porad i tricków, ale proponujemy wziąć je pod uwagę.

1. Wybieramy możliwie jasny i przestronny kościół o białym kolorze ścian. Najgorszy kolor to żółty, ponieważ zlewa się z barwą ludzkiej skóry (dobrze wyglądają błękity i niebieski). To samo tyczy się sali weselnej. Optymalnie gdy taka sala posiada piętrową galeryjkę. Przyglądamy się też otoczeniu tych obiektów pod kątem estetyki i oświetlenia.

2. Prosimy osoby z rodziny by podczas ceremonii w kościele, a zwłaszcza podczas przysięgi powstrzymały się z robieniem zdjęć i chodzeniem w pobliżu ołtarza

3. Przysięgając patrzymy sobie w oczy, nie na księdza lub na boki

4. Nie śpieszymy się. W drodze do ołtarza puszczamy księdza (jeśli po nas wyszedł) daleko przed sobą

5. W kościele gdy skierowany jest na nas obiektyw kamery i podczas pierwszego tańca nie rozmawiamy ze sobą.

6. Z wyprzedzeniem uzgadniamy z ekipą mające nastąpić ważniejsze wydarzenia lub przebieg ceremonii. Nie zmieniamy ich w ostatniej chwili.

7. Dobrze jest trafić na prawdziwie uduchowionego kapłana, który wygłosi piękne i niebanalne kazanie

8. Przykro nam to pisać bo jesteśmy zwolennikami muzyki na żywo, ale w filmie ślubnym niemal zawsze wychodzi lepiej muzyka puszczana przez DJ-a, a nie grana przez zespół. Realizacja dźwięku i wykonanie utworów na poziomie studyjnym są po prostu w warunkach wesela niemożliwe.

9. Upewniamy się, że zespół, DJ – dysponują zestawem świateł efektowych i np. wytwornicą dymu. Optymalnie zamawiamy firmę, która profesjonalnie zrealizuje oświetlenie (np. www.dekoracjeswiatlem.pl)

10. Uśmiechamy się możliwie często, nie uciekamy przed kamerą.

11. Jeżeli mówimy do mikrofonu w kościele czy na sali weselnej, robimy to głośno i wyraźnie

12. Wybieramy kolor przewodni ślubu. Warto poszukać o tym w internecie.

13. Podczas zabawy staramy się być dynamiczni i żywiołowi. Rozumiemy, że to często kwestia wrodzonego temperamentu, ale warto się postarać.

14. Przed filmowaniem w domu, warto uporządkować lub wynieść wszelkie szpargały, które mogłyby psuć kadr.

15. Nie pozujemy sztywno do kamery. To nie fotografia. Tutaj liczy się ruch

16. Ustawienie pary podczas błogosławieństwa najlepiej zaplanować tak, żeby była obrócona przodem albo bokiem do okna,* postarajcie się, żeby w trakcie błogosławieństwa byli przy was tylko najbliżsi, którzy chcą go Wam udzielić (jeśli będzie zbyt dużo ludzi powstanie tylko niepotrzebny tłok i zamieszanie). Chyba nie chcecie aby Wasz fotograf walczył o możliwość zdjęcia dla Was, a takich chwil się nie powtarza.

17. Do ubierania najlepszy jest w miarę możliwości przestronny i jasny pokój. Przynajmniej w pokoju, w którym będą wykonywane zdjęcia dobrze jest zachować porządek, uprzątnąć wszystkie zbędne bibeloty, które potem mogą przeszkadzać na fotografiach. Pamiętajcie tego czego na pierwszy rzut oka nie widać, może się zdarzyć, że na fotografii będzie rzucać się bardzo w oczy,

Odwiedź Nasz Profil na PlanujemyWesele
Zaplanuj swój ślub i wesele

PROKAM Studio - Film i Fotografia