kamerzysta na wesele Muszyna

Pomysły na wyjątkowy film ślubny

Tradycyjne filmy ze ślubu i wesela trwały zazwyczaj średnio od 3 do 6 godzin. Z tego powodu część gości rezygnowała z oglądania pamiątki ślubnej, z kolei inni decydowali się tylko a częściowe oglądanie filmu. Stosowany podkład muzyczny nie dawał żadnej satysfakcji Parom Młodym z uwieczniania jednego z najważniejszych dni w życiu.

Dlatego niektóre pary narzeczeńskie zrezygnowały z filmowania uroczystości Zaślubin, i przyjęcia weselnego. Wybrały jedynie pamiątkę w postaci fotografii ślubnych.

20141006 15-33-48 Weronika i Bartek

Obecnie pojawiły się nowe trendy, które pozwalają na uchwycenie najpiękniejszych chwil, również spontanicznych. Poza tym, filmy ślubne w nowym wydaniu są atrakcyjną formą obdarowania zaproszonych gości, i rodziców w ramach podziękowań.

Skrótowo

Na rynku filmowym obecnie panuje zasada, że filmy ślubne muszą trwać krócej, i intensywniej. Dzięki temu, w możliwie najkrótszym czasie zostają ujęte wszystkie emocje, i najważniejsze chwile. W ten sposób zostaje stworzona historia, która wraz z podkładem muzycznym tworzy spójną całość.

Teledyski ślubne

Na popularności zyskują teledyski ślubne. Zwykle są to kilkunastominutowe klipy zawierające szybkie, i dynamiczne ujęcia tzw. „przebłyski” z dnia Ślubu, i przyjęcia weselnego. Najczęściej wykorzystywane są jako podziękowania dla gości za przybycie.

SDE

SDE czyli „Same Day Edit” lub „Coming Soon” to film zmontowany jeszcze tego samego dnia. Jego edycja jest przyśpieszona. Pozwala to na zaprezentowanie pięknych, a zarazem pełnych emocji filmów podczas przyjęcia weselnego. Zwykle tematyką filmów jest zaprezentowanie najważniejszych momentów z przygotowań przedślubnych oraz krótkiego spaceru bądź pleneru po ceremonii. Niektóre pary decydują się na przedstawienie historii Młodej Pary, która jest przeplatana z wypowiedziami nowożeńców, i zapewnieniami o dozgonnej miłości.

Podziękowania dla rodziców

Tradycyjne podziękowania dla rodziców Państwa Młodych odbywały się w trakcie wesela. Nie zawsze Pan Młody, i Panna Młoda potrafili powiedzieć to wszystko co mieli do przekazania. Dzisiaj, podziękowania dla rodziców wyglądają zupełnie inaczej. Filmowane są jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości zawarcia związku małżeńskiego, i wesela. I emitowane w trakcie z projektorów. W ten sposób możliwa jest do uniknięcia pomyłka. Poza tym takie podejście sprawi, że zaproszeni goście będą mieli kolejną oryginalną rozrywkę podczas przyjęcia weselnego.

Aspekt techniczny

Filmy ślubne zazwyczaj są zapisywane formacie HD. Pozwala to na przetrwanie filmu przez wiele lat w niezmienionej, i wysokiej jakości. Odtwarzany obraz jest żywy, naprawdę bardzo wyraźny. Coraz częściej oprócz kamer, wykorzystywane są aparaty cyfrowe zawierające lustrzanki. Filmowanie za pomocą lustrzanki nie jest łatwym zadaniem, a i od operatora wymaga znacznie większych umiejętności oraz doświadczenia niż w przypadku obsługi tradycyjną kamerą. Jednakże, daje nieporównywalnie większe efekty.

Kamerzysta i Fotograf ślubny

 

ROZMAITOŚCI

Biżuteria na ślub szyta na miarę

Przygotowania do ślubu bardziej spędzają sen z powiek Pannie Młodej niż jej przyszłemu mężowi. Pan Młody musi wybrać garnitur i ewentualne spinki do mankietów. Krawat natomiast bardzo często uzależniony jest od Panny Młodej i jej dodatków, które muszą ze sobą współgrać. Jak dobrać idealną biżuterię do kreacji Panny Młodej?

Biżuteria personalizowana

Kobiety uwielbiają, gdy wszystko składa się w harmonijną całość. Jak jednak opanować wszystkie te drobiazgi – buty, bukiet ślubny, makijaż, paznokcie, krawat, dekoracje i całą resztę – i sprawić, aby ślubna biżuteria od nich nie odstawała? Czy naprawdę musi być ona tak tendencyjnie klasyczna, srebrna lub kryształowa, aby nie rzucała się nadto w oczy? Otóż nie! Na ratunek przychodzi biżuteria personalizowana. Co to znaczy? – Że każda ozdoba może być wykonana tylko dla Ciebie, według Twoich preferencji i wytycznych! Planujesz fioletowy bukiet? – Wybierz kolczyki z fiołkowym akcentem. Wolisz czerwone usta i róże? – Dodaj biżuterii odrobinę pikanterii. Masz pierścionek zaręczynowy z granatowym kamieniem? – Skomponuj inne dodatki tak, by do niego pasowały. Jak to zrobić? Nic prostszego! Zamów swoją biżuterię u Dory Maar i nie katuj się niekończącymi wyprawami po sieciówkach – w końcu przed ślubem masz wiele ważniejszych rzeczy na głowie! Dora Maar jest młodą projektantką i twórcą biżuterii soutache i beadwork. Obojętnie którą technikę wybierzesz, masz pewność, że Dora Maar dostosuje projekt do twoich konkretnych potrzeb. Dzięki temu każdy szczegół tego wyjątkowego dnia będzie idealnie dopasowany i dopracowany.

Zamówienie biżuterii personalizowanej

Jak przebiega zamówienie biżuterii personalizowanej? Bardzo łatwo – Dora Maar zrobi wszystko za Ciebie, jedynym twoim zadaniem jest dostarczenie jej zdjęcia Twojej sukni ślubnej i krótki opis Twojej wymarzonej biżuterii. Możesz spodziewać się też kilku pytań pomocniczych, dzięki temu wspólnie ustalicie dokładniejszy wygląd ozdób. Pamiętaj jednak, że rękodzieło to czasochłonne zajęcie, zatem do Dory Maar zgłoś się najpóźniej miesiąc przed ślubem!